NT pirkimo-pardavimo
sutartis: ką svarbu žinoti?

Nekilnojamojo turto pardavimas ir pirkimas – procesai, reikalaujantys specialių žinių bei pasiruošimo. Todėl pastebima, kad parduodant ar perkant nekilnojamąjį turtą savarankiškai labai dažnai susiduriama su nemažai iššūkių.Didžiausias iššūkis – NT pirkimo-pardavimo sutartis. Ne visuomet yra aišku, kokie dokumentai reikalingi sutarčiai sudaryti, kokius žingsnius reikia atlikti, kaip nesuklysti ir naudingą sandorį pasirašyti. Tad kiekvienam, nusprendusiam pirkti arba parduoti nekilnojamąjį turtą būtina sužinoti visą svarbiausią informaciją apie NT pirkimo-pardavimo sutartį.
Pirmiausia – preliminarioji NT pirkimo-pardavimo sutartis
Reikia žinoti, kad prieš sudarant NT pirkimo-pardavimo sutartį notaro biure rekomenduojama sudaryti preliminariąją NT pirkimo-pardavimo sutartį. Kam reikalinga ši sutartis? Ši sutartis – būsimo sandorio garantijos. Civiliniame kodekse 6.165 str. 1 d. preliminarioji sutartis apibrėžiama kaip šalių susitarimas, pagal kurį jame aptartomis sąlygomis šalys įsipareigoja ateityje sudaryti kitą – pagrindinę sutartį. Būtina akcentuoti, kad preliminarioji sutartis nėra pirkimo-pardavimo sandoris, tad jos pagrindu turtas nėra perleidžiamas. Sudarydamos šią sutartį šalys susitaria sudaryti sutartį ateityje.Kaip sudaroma preliminarioji sutartis? Visų pirma, ši sutartis turi būti rašytinė. Atminkite, žodinis susitarimas neturi jokio teisinio pagrindo ir laikomas negaliojančiu. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad sutartis atitiktų šiuos reikalavimus:
Pažymėtina, jog atsižvelgus į konkrečią situaciją preliminariojoje sutartyje gali būti pateikta ir daugiau sąlygų. Pavyzdžiui, įsipareigojimas užbaigti nebaigtus statybos darbus, sumokėti įsiskolinimus ir kt. Svarbiausia yra tai, jog preliminariosios sutarties sąlygų be abiejų šalių sutikimo keisti negalima, o sąlygų nesilaikymas vienai ar kitai šaliai užtraukia sutartyje numatytą baudą.
Notarinės NT pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas
Sudarius preliminariąją sutartį, kitas žingsnis – pagrindinės NT pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas notaro biure. Kokių dokumentų prireiks nekilnojamojo turto pardavėjui ir kokius dokumentus turi turėti nekilnojamojo turto pirkėjas?
Nekilnojamojo turto pardavėjui reikalingi dokumentai:
Akcentuojama, jog paminėtas dokumentų sąrašas gali kisti priklausomai nuo situacijos. Tad tik atsižvelgus į individualią situaciją galima nurodyti tikslų dokumentų sąrašą, kuris reikalingas pardavėjui pasirašant notarinę NT pirkimo-pardavimo sutartį.
Nekilnojamojo turto pirkėjui reikalingi dokumentai:
Nemokama profesionalų pagalba
Kaip nepasimesti tarp šios dokumentų gausos? Kaip teisingai sudaryti preliminariąją sutartį ir užtikrinti, kad viskas būtų parengta notarinės NT pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymui? Geriausias sprendimas – profesionalų pagalba.

Bustokainakaune.lt ekspertai yra pasirengę suteikti nemokamą konsultaciją visiems tiems, kurie turi klausimų dėl nekilnojamojo turto pardavimo bei svarbiausių dokumentų paruošimo. Susiekite, atsakysime į rūpimus klausimus, profesionaliai pakonsultuosime ir lengvesnį NT pardavimo procesą garantuosime.