Nekilnojamojo turto vertinimas

Nekilnojamojo turto vertinimas yra vienas svarbiausių veiksnių siekiant parduoti turtą, norint jį padovanoti ar įkeisti. Tai gali būti buto, namo, komercinių patalpų, administracinių patalpų, žemės sklypų ir net miškų vertinimas. Neretai parduodami būstus jų savininkai stengiasi sutaupyti ir įvertinti būsto vertę patys. Tačiau turto vertinimas reikalauja ne tik tikslumo ir plano parengimo, bet ir patirties. Todėl profesionalo vertinimas bus kur kas tikslesnis ir objektyvesnis.
Turto vertės analizės procesas
Turto vertinimo analizė atliekama palaipsniui, laikantis tikslaus plano. Pirmiausia yra atliekama duomenų analizė, paruošiami vertinimui reikalingi dokumentai ir atliekama jų analizė. Vertinimui yra reikalinga turto apžiūra, todėl nekilnojamojo turto vertintojas atvyksta į vietą, iš anksto sutartu laiku ir apžiūri turtą, kurį reikia vertinti. Vėliau yra rengiama ataskaita, kurioje išanalizuojami užsakovo pateikti dokumentai bei apžiūros metu surinkta informacija. Rengiama išvada. Galiausiai užsakovui pateikiama nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita.
Pagrindiniai būsto vertinimo kriterijai:
Turto vertės analizės procesas
Dokumentai, kurie yra reikalingi norint atlikti buto ar namo vertinimą
Jeigu atliekamas buto vertinimas:
Jeigu atliekamas namo vertinimas:
Kiek trunka nekilnojamojo turto vertinimas?
Turto vertinimo ataskaitos paruošimas vidutiniškai trunka nuo 2 iki 4 dienų. Toks terminas yra tikėtinas jeigu visi dokumentai yra sutvarkyti ir pateikti, tačiau jeigu jų nėra ar ne visi paruošti ar net gi pamesti, jų ieškojimas gali trukti iki 20 dienų. Todėl planuojant atlikti turto vertinimą, rekomenduojama iš anksto pasirūpinti reikiamais dokumentais. Tai padės sutaupyti laiko.