Namo pardavimas – kaip sėkmingai parduoti?

Nusprendėte parduoti namą? Savaime suprantama, jog norite, kad namo pardavimas įvyktų sklandžiai ir greitai. Tačiau reikia žinoti, kaip šiam procesui pasiruošti ir kaip sėkmingai parduoti. Kitu atveju namo pardavimas gali tapti varginančiu, ilgu procesu, sukeliančiu nemažai rūpesčių. Tad išskirkime pagrindinius žingsnius, kuriuos svarbu atlikti tam, jog namo pardavimo procesas būtų kuo sėkmingesnis bei sklandesnis.
Sužinokite realią kainą
Vienas svarbiausių žingsnių, kurį reikia atlikti nusprendus parduoti namą – realios rinkos kainos nustatymas. Pastebima, kad tie, kurie nustato kainą patys, nežinodami šiandieninės nekilnojamojo turto rinkos situacijos ar tiesiog pasikliaudami savo nuojauta gan dažnai nusivilia. Nustačius per didelę namo kainą, namas ilgą laiką nesulaukia pirkėjų dėmesio, o per maža namo kaina reiškia finansinius nuostolius pardavėjui.Tam, kad pavyktų išvengti šių rūpesčių geriausią, ką gali padaryti namo pardavėjas – pasinaudoti NT skaičiuokle, kuri automatiškai pateikia namo kainą pagal jo vietą, parametrus ir kt. Bustokainakaune.lt NT skaičiuoklė – greitai ir paprastai veikiantis įrankis, vertinantis parduodamo namo kainą pagal jau įvykusius sandorius, panašioje vietoje su panašiais parametrais. Tai reiškia, jog pasinaudojus šia NT skaičiuokle sužinoma šiandieninė namo kaina, o nustačius teisingą namo kainą išlieka kur kas didesnė tikimybė namą parduoti greičiau ir sėkmingiau.
Sutvarkykite dokumentus
Kitas ne ką mažiau svarbus žingsnis – dokumentų sutvarkymas. Siekiant, kad namo pardavimas būtų sklandus, rekomenduojama sutvarkyti svarbiausius dokumentus dar prieš paskelbiant apie namo pardavimą. Kokie dokumentai reikalingi parduodant namą?
Verta žinoti, jog priklausomai nuo konkrečios situacijos, parduodant namą gali prireikti ir kitų dokumentų, tokių kaip:
Paruoškite namą ir sklypą
Ilgametė patirtis nekilnojamojo turto srityje rodo, kad pirmasis įspūdis yra labai svarbus. Tad nusprendus parduoti namą reikia jį tinkamai paruošti pirkėjų apžiūrai. Nesijaudinkite, imtis grandiozinių remonto darbų tikrai nebūtina. Galite pasirinkti mažiau investicijų reikalaujantį, tačiau gan sėkmingą namo paruošimo procesą. Dekoruokite namo kambarius jaukiomis smulkmenomis – pagalvėlėmis, paveikslais ir kt. Apgalvotos, stilingos interjero detalės namams suteikia jaukumo ir išskirtinumo. Jaukią atmosferą namuose sukursite ir pasirūpinę maloniu namų kvapu – pamerkite gėlių, gerai išvėdinkite patalpas. Kruopščiai išvalykite visą namą, ypatingą dėmesį skirdami vonios ir tualeto kambariams. Taip pat nepamirškite paslėpti arba iš namo išnešti asmeninius daiktus tam, kad potencialiems pirkėjams namas būtų kuo labiau savas ir priimtinas.

Labai svarbu tinkamai paruošti ir namo aplinką. Būtinai nupjaukite žolę, užtikrinkite, kad kieme nebūtų nereikalingų daiktų. Galite pagražinti aplinką pasodindami gėlių ar tiesiog dailiai apkarpydami krūmus. Pažymėtina, kad jauki ir estetiška namo aplinka labai dažnai nepraslysta pro pirkėju akis, tad išlieka didesnė tikimybė, jog sėkmingas namo pardavimas įvyks.
Pasirūpinkite patraukliomis nuotraukomis ir skelbimu
Paruošus bei sutvarkius namo vidų ir aplinką laukia kitas žingsnis – fotografavimas. Atminkite, parduodamo namo nuotraukos turi būti ryškios, profesionalios, atskleidžiančios pagrindinius namo privalumus ir išplanavimą. Taip pat nufotografuokite namo aplinką, akcentuodami kuo ji išskirtinė ir kokius privalumus gali suteikti – galbūt kieme yra baseinas, hamakas ar įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

Turint estetiškas namo nuotraukas, metas parengti skelbimą. Geras, pirkėjų dėmesį patraukiantis skelbimas yra informatyvus, išsamus, su namo planu ir vietos žemėlapiu. Labai svarbu skelbime išryškinti pagrindinius namo privalumus, taip pat pabrėžti pagrindines vietos ypatybes – šalia esantys parkai, parduotuvės, ugdymo įstaigos, autobuso stotelė ir kt. Kuo daugiau pateiksite informacijos apie namą ir jo vietą, tuo skelbimas bus patrauklesnis ir sulauks didesnio susidomėjimo.
Planuojate parduoti namą Kaune ar Kauno rajone?
Šiuo metu jūsų planuose namo pardavimas Kaune ar Kauno rajone? Atlikti visus reikalingus žingsnius vieniems per sunku? Pasinaudokite profesionaliomis Bustokainakaune.lt paslaugomis. Norintiems sužinoti, kaip sėkmingai parduoti namą, kokius dokumentus paruošti teikiame nemokamą pardavėjo konsultaciją.

Be to, ne tik nemokamai konsultuojame, bet ir galime lydėti jus viso namo pardavimo proceso metu. Mūsų patyrę nekilnojamojo turto ekspertai pasirūpins tuo, kad namo pardavimas būtų kuo greitesnis, sklandesnis bei sėkmingesnis. Susiekite, patirtis ir profesionalumas padės parduoti namą be rūpesčių.