Kaip parduoti butą?

Norint parduoti butą, iškyla daugybė klausimų. Nuo ko pradėti? Kokius dokumentus turėti? Kiek laiko tai užtruks? Kiek tai kainuos? Šios dilemos neaplenkia nei vieno norinčio parduoti būstą, nebent jūs esate nekilnojamojo turto brokeris. Sklandžiam buto pardavimo procesui yra reikalingas tikslus veiksmų planas ir objektyvus nekilnojamojo turto vertinimas. Nemokamai tai atlikti galima bustokainakaune.lt svetainėje. Jeigu svarstote parduoti savo butą, bustokainakaune.lt specialistai bendradarbiauja su geriausiais nekilnojamojo turto brokeriais visame mieste. Tad negaiškime laiko! Vertinkime ir planuokime.
Nuo ko pradėti norint parduoti butą?
Į klausimą – kaip parduoti butą, atsako tikslaus plano parengimas. Šis planas reikalingas siekiant užtikrinti sklandų buto pardavimo procesą:
Kiek laiko trunka buto pardavimas?
Tikslaus laiko termino buto pardavimui nėra. Tai priklauso nuo kiekvienos individualios situacijos: reikiamų dokumentų, eilių pas notarą, tinkamos kainos nustatymo, reklamos veiksmingumo. Nors vidutiniškai buto pardavimas gali užtrukti nuo 1 iki 4 mėnesių, laikas gali prailgėti arba sutrumpėti, priklausomai nuo individualios situacijos, todėl rekomenduojama kreiptis į nekilnojamo turto brokerį, kuris patars kaip parduoti butą per kuo trumpesnį laiką.
Buto pardavimo mokesčiai
Įprastai buto pardavimo mokesčiai susideda iš dokumentų paruošimo kainos, notaro paslaugų ir nekilnojamojo turto brokerio paslaugų. Taip pat po buto pardavimo, gautas pelnas yra standartiškai apmokestinamas 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GMP) tarifu. GMP mokesčio mokėti nereikia jeigu: