Buto vertinimas

Nekilnojamojo turto vertinimas yra ypač svarbus parduodant ar perleidžiant bei įkeičiant turtą. Buto vertinimas dažnai yra reikalingas norint jį parduoti, prieš tai objektyviai įvertinus jo vertę, nustatyti kainą. Buto vertinimas yra nuoseklus ir nuodugnus procesas, kuris daro didelę įtaką turto pardavimui. Nekilnojamojo turto savininkai norėdami sutaupyti neretai bando ir patys įvertinti buto kainą, tačiau pasitaiko atvejų, kai kaina neatitinka būsto vertės ir dėl to ilgėja turto pardavimo laikas.

Būsto kaina Kaune sistema siūlo išskirtinę paslaugą, norintiems sužinoti savo būsto kainą dar prieš susitikimą su turto vertintoju. Elektroninė skaičiuoklė patalpinta bustokainakaune.lt puslapyje akimirksniu pateiks preliminarią būsto kainą. Tam pririeks vos kelių atsakymų pateiktoje apklausoje. Skaičiuoklės pagalba apskaičiuota būsto vertė padės objektyviai nustatyti parduodamo buto kainą ir išsikelti naujus tikslus svajonių namams.
Veiksniai darantys įtaką buto vertei ir kainai:
Šie veiksniai smarkiai prisideda prie buto vertės ir kainos nustatymo. Taip pat lemia turto vertės nustatymo proceso sudėtingumą, laiko terminą ir kainą.
Dokumentai reikalingi buto vertinimo procesui
Planuojant buto vertinimo darbus būtina iš anksto pasirūpinti reikiamais dokumentais, tokiais kaip:
Kiek išlaidų reikalauja buto vertinimo paslaugos?
Vidutinės fiksuotos buto vertinimo paslaugų kainos nėra. Ji priklauso nuo specialisto, buto dydžio, analizės sudėtingumo, Mokestinės – vidutinės rinkos vertės nustatymas yra nemokamas, nes ši paslauga yra prieinama VĮ Registrų centro internetinėje svetainėje. Individualus nekilnojamo turto vertinimas kainuoja apie 120 eurų, o įvairūs įkainiai priklauso nuo specialisto. Esant sudėtingam vertinimo atvejui, kaina neabejotinai bus didesnė ir analizės atlikimo laiko terminas bus ilgesnis.
Planuojant buto vertės nustatymo darbus, privalu iš anksto pasirūpinti reikalingais dokumentais. Tai padės sutaupyti laiko. Tačiau jeigu dokumentų nėra ar jie yra pamesti, jų ieškojimas gali trukti iki dvidešimties dienų. Tai smarkiai prailgins buto vertinimo procesą ir pareikalaus papildomų išlaidų.