Buto pardavimas: kaip pasiruošti?

Planuojate parduoti butą? Tuomet turite žinoti, kad buto pardavimas – procesas, kuriam reikalingas tam tikras pasiruošimas. Taip yra todėl, jog šiuo metu nekilnojamojo turto rinka – itin konkurencinga. Tad tikėtis, jog butas bus parduotas sklandžiai, greitai ir pelningai be privalomų pasiruošimo darbų yra gan naivu.
Kaip pasiruošti buto pardavimui? Kokius veiksmus atlikti? Aptarsime pagrindinius ir pačius svarbiausius tam, kad būtų išvengta nemalonių klaidų ar skaudžių nuostolių.
Nustatykite kainą
Pirmiausia nusprendus parduoti butą reikia nustatyti jo kainą. Deja, parduodantys butą savarankiškai šiame procese neretai susiduria su problema – butą įvertina kur kas didesne kaina ir tuomet ilgai nesulaukia pirkėjų arba nepakankamai gerai įvertina butą ir tuomet jį pardavę už mažesnę kainą patiria skaudžių nuostolių.
Savaime suprantama, kad nesant nekilnojamojo turto rinkos ekspertu nustatyti realią rinkos kainą yra labai sunku. Todėl visiems, norintiems parduoti butą už realią rinkos kainą rekomenduojama pasinaudoti NT skaičiuokle. Bustokainakaune.lt NT skaičiuoklė automatiškai pateiks parduodamo butą kainą pagal jo vietą, parametrus ir kt. Šia skaičiuokle pasinaudosite patogiai bei lengvai ir greitai sužinosite šiandieninę buto kainą. Svarbu akcentuoti, kad teisingas kainos nustatymas yra viena iš esminių priežasčių, dėl kurios įvyksta buto pardavimas, todėl NT skaičiuoklės pagalba bus neabejotinai geras sprendimas.
Parenkite dokumentus
Buto pardavimas neįmanomas be privalomų dokumentų parengimo. Kadangi parduodant butą reikia paruošti nemažai svarbių dokumentų, rekomenduojama pradėti rūpintis visa dokumentacija kuo anksčiau. Kokie dokumentai reikalingi parduodant butą?
Svarbu pažymėti, jog kiekvienas buto pardavimo atvejis yra individualus, tad priklausomai nuo situacijos gali prireikti paruošti papildomus dokumentus:
Tad prieš parduodant butą reikėtų gerai išanalizuoti konkrečią situaciją tam, kad pro akis nepraslystų nei vienas svarbus dokumentas, nes tik parengus visus dokumentus buto pardavimas bus greitas ir sklandus.
Sutvarkykite butą
Nė nekyla abejonių, kad sutvarkytas butas pritrauks daugiau potencialių pirkėjų. Kalbant apie estetiškai bei patraukliai atrodantį butą nebūtinai tai siejama su kapitaliniu remontu. Aišku, šiuolaikiškai suremontuotą butą galima parduoti brangiau, tačiau jei nenorite investuoti į kapitalinį remontą, tuomet pakaks butą kruopščiai sutvarkyti.
Ruošiant butą pardavimui labai svarbu tai, kad butas būtų švarus – išplautos grindys, nuvalytos dulkės, švarūs langai, išvalyti tualeto ir vonios kambariai. Taip pat atkreipkite dėmesį į buto kvapą. Gerai išvėdinkite butą, pamerkite kvapnių gėlių ar pasinaudokite specialiu namų kvapu. Ilgametė patirtis nekilnojamojo turto rinkoje rodo, kad švarus ir kvapnus butas savo pirkėjo sulaukia kur kas greičiau.
Dėmesys buto nuotraukoms ir skelbimui
Žinoma, tam, kad butas būtų parduotas pirkėjai turi apie jį sužinoti. Šiuo metu yra daugybė nekilnojamojo turto skelbimų portalų, kur galima patalpinti skelbimą apie parduodamą butą. Tačiau prieš tai reikia pasirūpinti estetiškomis buto nuotraukomis. Atminkite, buto nuotraukos turi būti vizualiai patrauklios, atskleisti visus buto privalumus ir išplanavimą. Naudinga žinoti, kad butą rekomenduojama fotografuoti dienos šviesoje.
Padirbėti reikia ir su skelbimu. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad skelbimas turi būti informatyvus bei išsamus. Ruošiant skelbimą užpildykite visą skelbimo šablone prašomą informaciją. Nepamirškite paminėti ir buto privalumų – atlikti remontai, šildomos grindys, paliekami baldai ir kt. Išskirkite buto vietos privalumus – automobilių stovėjimo aikštelė, netoliese esančios ugdymo įstaigos, parduotuvės, sporto klubai ir kt. Taip pat būtinai nurodykite buto kainą.
Ruošiatės parduoti butą Kaune ar Kauno rajone?
Šiuo metu ruošiatės parduoti butą Kaune ar Kauno rajone? Buto pardavimas atrodo gausybę iššūkių keliantis procesas? Pasinaudokite Bustokainakaune.lt paslaugomis. Parduodantiems butą Kaune ar Kauno rajone teikiame nemokamą konsultaciją, kurios metu patarsime, kaip teisingai pasiruošti buto pardavimo procesui, kokius svarbiausius dokumentus parengti.
Norite, kad buto pardavimas nuo pat pradžios iki galo būtų sklandus? Mūsų nekilnojamo turto ekspertai gali pasirūpinti absoliučiai visu buto pardavimo procesu, tad jums tik liks džiaugtis pavykusiu sandoriu. Susiekite, patirtis ir profesionalumas padės parduoti butą be rūpesčių.